Partnerzy

Polska Flota Klasy Korsarz
Polska flota jachtów międzynarodowej klasy 505

505

Klasa 505

NASZA HISTORIA W KLASIE 505

Nasza firma NarwalSails została założona w roku 1992. Przez te lata wykonaliśmy i dostarczyliśmy tysiące żagli do naszych klientów na całym świecie.

W 2010 roku zostaliśmy zaproszeni przez Polski Związek Klasy 505 do pomocy w rozwoju tej klasy  w Polsce.

Mamy duże doświadczenie z różnymi żaglami, ale od samego początku wiedzieliśmy, że klasa 505 jest bardzo wymagająca i stajemy przed nowym, fascynującym zadaniem. A ponieważ kochamy wyzwania i naprawdę chcemy się stale uczyć , taka propozycja była właśnie dla nas. Głównym celem programu było stworzenie uniwersalnych i szybkich żagli za bardziej przystępną cenę niż dostępne do tej pory

w klasie.

Korzystając z oprogramowania do projektowania zaawansowanych żagli i naszego know – how, przygotowaliśmy trzy pierwsze zestawy żagli testowych. W następnych latach dużo zainwestowaliśmy w rozwinięcie  żagli klasy 505. Spędzaliśmy dużo czasu testując żagle na wodzie w różnych warunkach – od bardzo słabych do bardzo silnych wiatrów. Wszystko, nawet najmniejsze uwagi wdrażaliśmy do kolejnych modeli, po czym przeprowadzaliśmy testy ponownie. Oznaczało to wiele godzin spędzonych na wodzie, tysiące zdjęć i filmów, które analizowaliśmy krok po kroku. Szukaliśmy optymalnego kształtu dla żagla, głębokości i profilu. W ciągu tych lat przetestowaliśmy też większość materiałów regatowych.

W 2011 – 2014 nasze żagle zdobyły Puchar Polski Klasy 505.

W 2014 nasze żagle zajęły 1 i 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski Klasy 505.

Obecnie mamy coraz więcej żagli w klasie 505. Opinie członków załóg są dla nas bardzo ważne,bierzemy je wszystkie pod uwagę przy wprowadzeniu każdej zmiany. Chcemy się jak najwięcej nauczyć i ulepszać żagle tak, aby były  jeszcze szybsze i  bardziej trwałe.

NarwalSails stale wspiera Polski Związek Klasy 505 w rozwoju klasy w Polsce. Od 2014 roku sponsorujemy również Swedish 505 Cup.

W roku 2015NarwalSails będzie jednym ze sponsorów wspierajacych Mistrzostwa Europy Klasy 505, które odbędą się od 4 do 8 sierpnia tego roku w Varberg w Szwecji.

POKROWCE DO 505

Oprócz żagli możemy zaoferować również pokrowce do 505 w dobrej jakości i  za rozsądną cenę.

W tym celu przeprowadziliśmy rozmowy z wieloma załogami, zebraliśmy wszystkie pomysły i naszym zdaniem zbliżyliśmy się najbardziej, jak to możliwe, do ich potrzeb. Pokrowce zostały zaprojektowane na kadłub, bom i maszt.  Posiadamy w swojej ofercie dwa rodzaje pokrowców, w tym również pokrowce wyściełane gąbką, które dodatkowo zabezpieczają osprzęt na jachcie.

Do produkcji pokrowców używamy tylko najwyższej jakości materiałów firm Sunbrella, Sauleda lub Sattler.

Oferujemy najwyższej  jakości akryl, materiał oddychający, wodoodporny  oraz zabezpieczony przed promieniowaniem UV,  oraz poliester, materiał wodoodporny w  przystępnej cenie. Korzystanie z pokrowca akrylowego gwarantuje zawsze suchą łódź, nawet jeśli jacht  był mokry tuż po pływaniu!

505 – 2015 przegląd

505-2014-09-13 MP